SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Kauza Zmenky: Prokurátor Šanta o svojej záverečnej reči

Prokurátor navrhuje trest vo výške 20 rokov.

"Z dôkazov vyplynulo, že nikto nikdy zmenky do roku 2016 nevidel," povedal vo svoje záverečnej reči v kauze zmenky prokurátor Ján Šanta. "Neboli nikde evidované, hoci bolo zákonnou povinnosťou troch subjektov tieto zmenky evidovať. Z dôkazov vyplýva, že pán Valko nebol mediátorom tohto sporu. Licencia TV Markíza nebola ohrozená," doplnil.

"Zachraňoval vraj ľudské životy a aktivity nejakých gangov. Na konci dokazovania sme sa dozvedeli, prečo zmenil podpisy. Že sme všetci, ako tu sedíme, riadení americkou ambasádou. Absolútna drzosť. Beznádejná," povedal ďalej Šanta.

"Štyri posudky, štyri dokumenty, každý jeden z nich s vyššou či nižšou mierou pravdepodobnosti hovoria o tom, že zmenky neboli podpísané v roku 2000," zhrnul Šanta znalecké posudky k podpisom Pavla Ruska. "Threema. Samostatný dôkaz a samostatný spoločenský problém, ktorý odkryl neskutočnú špinu. Kam sa môže zvrhnúť človek v prokurátorskom a sudcovskom talári, keď vidí vlastný prospech," hodnotil Šanta komunikáciu cez Threemu.

"Nech je memento justície a budúceho spoločenského vývoja táto veta: nech robí čo má, pretože skončí na Kuciaka. Absolútne spoločenské dno, cynizmus, chrapúnstvo. Stav, kedy peniaze zaslepia oči," povedal Šanta o vete, ktorú napísal Kočner bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej o sudkyni, ktorá sa angažovala v spore s televíziou Markíza.

„Navrhujem uznať obžalovaných Mariana Kočnera a Pavla Ruska vinných z obzvlášť závažného zločinu falšovania cenných papierov a zločinu marenia spravodlivosti vo forme spolupáchateľstva. Za to, s prihliadnutím na priťažujúce okolnosti, navrhujem obidvom obžalovaným uložiť každému z obžalovaných trest vo výške 20 rokov a zaradiť ich do ústavu s maximálnym stupňom stráženia,“ ukončil svoju záverečnú reč Šanta.

Pozrite sa, čo o svojej záverečnej reči potom povedal prokurátor Šanta novinárom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Ján Šanta

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá