SME
Utorok, 29. november, 2022 | Meniny má Vratko
Načítavam video...

V Turzovke voda podmyla cestu (video)

Mesto vyhlásilo v mimoriadnu situáciu.

Po odtrhnutí časti oporného múru uzavreli v Turzovke–Predmieri cestu II/484 v jednom jazdnom pruhu. Stúpajúca hladina rieky Predmieranka deštruuje oporný múr a bez urýchlených opatrení môže dôjsť k poškodeniu celej cesty. Po utorkovom zasadnutí krízového štábu o tom informoval prednosta Mestského úradu v Turzovke František Mravec.

Doplnil, že mesto vyhlásilo v súvislosti s poškodením cesty v pondelok mimoriadnu situáciu.

"Na zasadnutí krízového štábu sa zúčastnili zástupcovia mesta, povodia Váhu, správcu komunikácie zo Žilinského samosprávneho kraja. Prijali opatrenia, aby sa v prvom rade stabilizovala päta oporného múru. Projektant musí zistiť, či nedochádzalo k podmývaniu vozovky, lebo tam bol priepust a zrejme došlo k jeho zalomeniu. Tým pádom sa začala deštrukcia časti vozovky," uviedol prednosta MsÚ.
Žilinský kraj plánoval podľa hovorkyne samosprávneho kraja Martiny Remencovej opravu múru v tomto roku.

"Máme rozpracovanú projektovú dokumentáciu na opravu oporného múru. Projekt budeme musieť prispôsobiť aktuálnej situácii a zisteniam, ktoré z toho plynú," doplnil riaditeľ Správy ciest Pavol Liška s tým, že situáciu budú naďalej monitorovať a vyhodnocovať.

Prednosta MsÚ v Turzovke upozornil, že ak by došlo k deštrukcii cesty, obyvatelia by museli využívať obchádzku od 20 do 29 kilometrov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu