SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Kauza Zmenky: Vypovedali dve znalkyne, čo hovoria prokurátor a advokáti?

V Pezinku pokračuje súd v kauze Zmenky.

Prvá expertka, písmoznalkyňa Barbora Geistová Čakovská potvrdila antedatovanie podpisov. Výsledkom jej znaleckého posudku po skúmaní 331 podpisov Mariana Kočnera bolo, že Kočnerov podpis na zmenkách nie je z roku 2000, resp. 2001, ale je z roku 2016.

Šéfka právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich na súde reagovala na výsluch znalkyne: “Zo znaleckého posudku vyplýva, že prinajmenšom dva zo štyroch skúmaných podpisov na rukopisoch údajne z roku 2001 sú antedatované,” skonštatovala. Pripomenula tiež komunikáciu medzi Kočnerom a jeho advokátom Andrejom Šabíkom cez aplikáciu Threema, ktorá sa už na súde prečítala.

Z komunikácie vyplýva, že zmenky mali byť sfalšované okolo roku 2015 alebo 2016. Druhou expertkou, ktorá dnes na súde vypovedala, bola znalkyňa z oblasti grafickej diagnostiky Tatiana Dugovičová. Spisovala posudok k posudkom Geralda LaPorteho a Pavla Masaryka, čo sú znalci, ktorých si objednala obhajoba.

“Nebolo možné stanoviť vek sporných zmeniek. Pripadá do úvahy možnosť, že boli podpísané v roku 2000, rovnako ako to, že boli podpísané neskôr,” povedala na súde. Pozrite si, ako na ich výpovede reagovali prokurátor Ján Šanta, právny zástupca TV Markíza Daniel Lipšic a obhajca obžalovaných Mariana Kočnera a Pavla Ruska Marek Para

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Marian Kočner

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá