SME
Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava
Načítavam video...

Vypočujte si záznam zo začiatku megaprocesu v prípade Kuciakovej vraždy (audio)

Prišli všetci obvinení.

PEZINOK. Špecializovaný trestný súd nedal súhlas na zvukový prenos (online stream) z verejného zasadnutia s Tomášom Szabóm, Miroslavom Marčekom, Alenou Zsuzsovou a Marianom Kočnerom, ktorí sú obvinení z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Zvukový záznam a jeho dodatočné zverejnenie zakázané nebolo.

O zákaze živého zvukového prenosu rozhodla predsedníčka senátu sudkyňa Ružena Sabová. Rozhodnutie nevysvetlila a ani nedala priestor, aby ho bolo možné namietnuť a požiadať o rozhodnutie celý senát, ktorého členmi sú aj sudcovia Ivan Matel a Rastislav Stieranka.

Na verejnom zasadnutí vo štvrtok sa predbežne prejednávaka obžaloba na skupinu údajných páchateľov vraždy, senát nakoniec obžalobu prijal a vytýčil hlavné pojednávanie na január a február.

Rozhodnutie o prenose znamená, že nebolo možné naživo (v reálnom čase) vysielať zvukový prenos z verejného zasadnutia. Bolo však možné zasadnutie nahrávať a záznam môžeme dodatočne zverejniť.

Denník SME vyše dvojhodinový záznam zverejnil na YouTube a nájdete ho aj v tomto článku.

Nahrávka nezachytáva asi polhodinu z úvodu verejného zasadnutia, na ktorom nie je zaznamenaný žiaden podstatný obsah.

V úvode predsedníčka senátu identifikovala právnych zástupcov, obhajcov a obvinených a poúčala ich o právach. Túto úvodnú časť nezverejňujeme, pretože tam zaznelo množstvo osobných údajov (dátumy narodenia, bydliská, čísla dokladov a pod.).

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu