SME
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Prieskum: Každý piaty mladý človek by volil Kotlebu (video)

Prieskum agentúry Focus pre Radu mládeže Slovenska.

Mladí ľudia vo veku 15 až 29 rokov by v nadchádzajúcich parlamentných voľbách najčastejšie volili ĽSNS, vybralo by si ju 18,9 percenta opýtaných.

Na druhom mieste by skončila strana Za ľudí so ziskom 12,8 percenta. Nasledovala by koalícia PS-Spolu s 11,9 percenta hlasov.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Radu mládeže Slovenska.

Sme rodina by získala 11,8 percenta, OĽaNO 9,9 percenta, Smer-SD 9,4 percenta hlasov a SaS 6,9 percenta. Nasledovali by KDH (3,4), SNS (2,5), Most-Híd (2,4), Vlasť (2).

SZS, spoločnú kandidátku SMK/MKP a MKDA-MKDSZ a Spolupatričnosť/Összefogás a stranu Máme toho dosť by podporilo menej ako dve percentá mladých voličov. Ďalšie strany získali v prieskume menej ako jedno percento hlasov.

Prieskum sa realizoval na vzorke 706 respondentov. Ukázal, že až 17,2 percenta mladých ešte nemá jasno v tom, koho by išli voliť, a 10,2 percenta neplánuje ísť voliť.

Respondenti odpovedali na otázku: Predstavte si, prosím, že by sa budúci víkend na Slovensku konali parlamentné voľby? Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá