SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Operatér chlapca s nádorom dal pre kauzu Lukáš výpoveď (video)

Šteňo reaguje, že sa len postavil na stranu jeho matky.

Šéf Národného ústavu detských chorôb Ladislav Kužela naznačil, že nevylučuje svoj odchod z funkcie. Svoj post je pripravený ponúknuť aj šéf Neurocentra Bruno Rudinský. Neurochirurg a operatér Robert Chrenko, ktorý v polovici júla prvýkrát operoval chlapca Lukáša Hrúza z Trnavy oznámil, že dáva v ústave výpoveď.

Ich rozhodnutia sú reakciou na kauzu operácie Lukáša. Tú vnímajú lekári z Neurocentra ako boj Juraja Šteňa a jeho syna Andreja, ktorý je prednostom Neurochirurgickej kliniky na Kramároch voči iným neurochirurgickým lekárom na Slovensku. Šteňo pre SME reagoval, že ani vo sne by ho nenapadlo, že dá Chrenko výpoveď´d a riaditeľ dá k dispozícii svoju funkciu, hovorí, že len stál na strane matky.

Lukáš viac ako dva mesiace čakal na druhý zákrok, ktorý mu mal úplne odstrániť nádor z hlavy. Neurochirurg Juraj Šteňo, ktorého si vybrali rodičia chlapca, nechcel operovať v detskom Neurocentre, v ktorom podľa neho nemali prístroje, ktoré k zákroku potreboval. Šteňo chcel, aby chlapca previezli na Neurochirurgickú kliniku na Kramároch, s čím nesúhlasil Kužela. Situácia sa vyriešila až po tom, ako Lukášova mama Michaela celý prípad medializovala. Vo veci intervenovala aj ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Tá sa v spore postavila na stranu detského Neurocentra.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá