SME
Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Sudkyňa, ktorej odobrali mobil, vypovedala v Súdnej rade. Potom odišla bočným vchodom

Bola jedinou sudkyňou, ktorá pred komisiu prišla.

Andrea Haitová, sudkyňa Krajského súdu v Bratislave, bola vypovedať v Súdnej rade. Haitová je medzi sudcami, ktorým NAKA odobrala pre údajnú korupciu ešte v auguste mobilné telefóny. Zasadnutie komisie Súdnej rady bolo neverejné. Haitová sa na ňom, podľa predsedníčky komisie Súdnej rady Marcely Kosovej, vyjadrila k informáciám z médií aj k postupu úkonu, kedy mobilný telefón odovzdala.

"Nejaké informácie sme dostali od Špeciálnej prokuratúry, s tým, že aj doktorka Haitová nám predložila nejaké listinné materiály. Nejaké sme si od nej ešte vyžiadali, ona súhlasila, takže nám ich dodatočne zašle. A po tom, ako bude mať komisia k dispozícii všetky materiály, sa opätovne operatívne stretneme," povedala tiež Kosová.

Dušan Čimo, člen Súdnej rady, povedal, že Haitová nevysvetľovala, prečo jej vôbec mohli zobrať mobil. "Nevysvetľovala to. Že bolo povedané, či je ochotná ho vydať, lebo má vystupovať v pozícii svedkyne," povedal.

Haitová bola jedinou sudkyňou, ktorá pred komisiu Súdnej rady prišla. Ostatní sa, vrátane sestry Haitovej, Moniky Jankovskej, ospravedlnili. Dôvody ospravedlnení jednotlivých sudcov boli podľa Čima "rôzne".

Haitová pred zasadnutím komisie s médiami nekomunikovala. Po jeho skončení sa médiám vyhla úplne – odišla bočným vchodom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá