SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Čo sa deje v SaS a prečo sa rozpadá v priamom prenose? (video)

SaS zažíva v predvolebnom období ťažké časy.

Strana SaS je rozdelená. Je možné, že na kandidátku do volieb sa nedostanú poslanci Ľubomír Galko a Jozef Rajtár. Ak sa tak stane, nechcú byť na nej ani Jana Kiššová a Natália Blahová. Títo spolu vytvorili v strane platformu Demokratické jadro.

Poslanci vidia problémy rozkolu rôzne, niekto hovorí o cielenej kampani a vonkajšom nepriateľovi, niekto o zlyhaní komunikácie vo vnútri či osobných nezhodách. Existuje podľa členov klubu SaS ešte šanca na uzmierenie dvoch znepriatelených táborov? A kto napokon bude na kandidátke do volieb?

Podpredsedníčka Jana Kiššová hovorí, že si treba uvedomiť zodpovednosť, ktorú všetci majú a potom je priestor "vytvoriť na predsedu taký tlak, aby sme do tých volieb išli zodpovedne všetci, všetci kľúčoví ľudia". Jozef Rajtár dodáva, že je to ako hokej, až kým sa neodpíska posledná sekunda, zápas je otvorený.

Branislav Gröhling hovorí, že na nominačnom sneme budú dve kandidátky. "Jednu kandidátku bude predkladať pán predseda a druhú asi druhá strana a členovia rozhodnú, kto má byť ten, kto bude naďalej hájiť farby SaS," vysvetľuje.

Predseda strany Richard Sulík bude informovať o svojej predstave o zostavovaní kandidátky dnes poobede.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Strana Sloboda a solidarita

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Parlamentné voľby 2020, Jana Kiššová, Branislav Gröhling, Jozef Rajtár

TOP videá