SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Márnivosť alebo symbol národnej hrdosti? Čo hovoria ľudia na stožiar (video)

Stavbu stožiara Danko najskôr tajil.

Pred budovou parlamentu vztýčili slávnostne štátnu vlajku. Na ceremónii sa zúčastnili bývalí prezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. Prítomní boli viacerí členovia vlády. Vlajku i stožiar vysvätil na mieste arcibiskup Stanislav Zvolenský. Slávnostný príhovor mal Andrej Danko.

Predseda parlamentu, ktorý dal stožiar postaviť, v slávnostnom prejave povedal, že "naša štátna vlajka má tie najkrajšie farby: bielu, modrú a červenú. Tieto farby zosobňujú rovnosť, bratstvo a slobodu". Na záver rázne dodal: "Nech Boh chráni každého, kto by na tento stožiar zavesil okrem slovenskej vlajky inú."

Stožiar je vysoký 30 metrov. Po zavesení štátnej vlajky na stožiar, ktorú podľa Andreja Danka bude vidno aj zo susedného Maďarska či Rakúska, zvesia vlajky zo strechy Bratislavského hradu a parlamentu. Celkovo stál stožiar viac ako 58-tisíc eur. Nebol zaplatený zo štátneho rozpočtu. Kancelária Národnej rady naň vyzbierala peniaze, prispelo viac ako 100 prispievateľov. Sumou 9-tisíc eur prispel Andrej Danko. Poslanecký klub Smeru prispel sumou päťtisíc eur, Robert Fico dal osobný dar v hodnote tisíc eur.

V parlamente konal pri príležitosti Dňa Ústavy Deň otvorených dverí. Pýtali sme sa návštevníkov, čo na stožiar hovoria.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Andrej Danko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá