Slovensko nie je určite právnym štátom a nemôže ním byť v situácii, keď tí, ktorí by mali stáť pred súdom, vykonávali korupciu, podvody a bezstarostne sa usmievali. Druhí ľudia, ktorí boli pre politickú moc nepríjemní, boli diskreditovaní a boli voči nim vznášané obvinenia.
Na margo zverejnenej údajnej komunikácie podnikateľa Mariana Kočnera. a Aleny Zsuzsovej, ktorí sú obvinení z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, topovedal líder vznikajúcej strany Za ľudí a bývalý prezident Andrej Kiska. Upozornil, že Marian Kočner mal cez svoje spojky ovplyvňovať políciu a priamo komunikoval s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a bývalým premiérom a súčasným predsedom Smeru-SD Robertom Ficom.
"Takto bola naša krajina riadená," tvrdí Kiska. Predstaviteľka vznikajúcej strany Za ľudí Veronika Remišová povedala, že minulý týždeň podala podnety na policajnú inšpekciu s vážnymi podozreniami na prepojenie organizovaných skupín na štátne bezpečnostné zložky.