SME
Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Kauza Zmenky: V čom si teraz Rusko protirečí? (video)

Vo februári 2017 opisoval Pavol Rusko urovnanie obchodného sporu.

Ešte vo februári 2017 Pavol Rusko tvrdil, že v kauze Gamatex, v ktorej proti nemu stáli Marian Kočner a Štefan Agh, sa mu podarilo dostať do výhody. Situácia sa podľa Ruskových slov vďaka procesnej chybe súdu obrátila v jeho prospech a nastal moment, keď si už firma Gamatex nemohla určovať podmienky

„Aj napriek tomu americké CME napokon radšej kúpilo firmu Gamatex. Aby už nikto nikdy nespochybňoval, že televízia je naša a nikoho iného a aby licencia nebola v ohrození." Tak pred dva a pol rokom bývalý generálny riaditeľ televízie Markíza opisoval vyrovnanie sa s Gamatexom, s ktorým v roku 1998 viedol ako konateľ Markízy - Slovakia obchodný spor o mladú komerčnú televíziu.

Na súde v Pezinku, kde sa už šiesty deň prejednávala kauza zmenky, však teraz opakovane tvrdil, že je „do neba volajúca hlúposť“, že by sa spor s Gamatextom vyriešil iba touto dohodou (odkúpením Gamatexu, pozn.) za 80 miliónov korún.

S jeho protichodnými vyjadreniami Pavla Ruska konfrontovala redaktorka denníka SME Nina Sobotovičová, ktorá sa kauze Gamatex a predaju TV Markíza venovala vo svojej bakalárskej práci.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá