SME
Sobota, 28. marec, 2020 | Meniny má Soňa
Načítavám video...

PS, Spolu a KDH sa chcú rozprávať slušne, majú pakt o neútočení (video)

Strany sa budú snažiť aj o dohodu o povolebnej spolupráci.

Dohoda obsahuje dva konkrétne záväzky, priblížil líder Spolu-OD Miroslav Beblavý. Strany sa dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády.

"Aby sme sa dohodli, čo vo vláde urobiť a hľadať cestu aj v citlivých otázkach, aby nás nerozdelili," povedal Beblavý. Na niektoré veci majú podľa predsedu Spolu rôzne názory, keďže predstavujú liberálov, konzervatívcov aj stred.

Predseda KDH Alojz Hlina avizoval, že strany sa budú neskôr snažiť aj o dohodu o povolebnej spolupráci. Ako skonštatoval, dnes urobili minimum, aby mohla vzniknúť alternatíva k súčasnej vládnej koalícii.

"Ak dosiahneme dostatočný pokrok v programovej zhode, zmluvné strany sa verejne zaviažu, že budú prednostne rokovať medzi sebou aj o dohode o povolebnej spolupráci," píše sa v dokumente.

Líder PS Michal Truban súhlasí, že bude treba veľa práce, aby sa dospelo ku kompromisom. Podľa jeho slov je každá opozičná strana vítaná na diskusiu. "V tejto dohode s Mostom-Híd nepočítame," doplnil.

Téma: Strana KDH

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém:
Progresívne Slovensko, Strana Spolu - Občianska demokracia

TOP videá