SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Kotlebovec Mizík nebude pykať za status, súd ho oslobodil

Poslanec na pojednávanie neprišiel, poslal len advokáta.

Poslanec ĽSNS Stanislav Mizík je nevinný. Rozhodol tak senát Najvyššieho súdu. Definitívne ho zbavil spod obžaloby za extrémistické trestné činy.

Obžalobe čelil za hanlivý status na facebooku, ktorý bol podpísaný jeho menom. Kritizoval výber osobností ocenených prezidentom Andrejom Kiskom pre ich židovský pôvod.

Najvyšší súd tak potvrdil rozsudok Špecializovaného trestného súdu a zamietol odvolanie špeciálneho prokurátora.

Podľa slov predsedu senátu Najvyššieho súdu Martina Piovartsyho prvostupňový súd správne skonštatoval, že sa nepodarilo zabezpečiť žiaden dôkaz o tom, že obžalovaný poslanec sa na konkrétnom mieste a v konkrétnom čase podieľal na vyhotovení hanlivého statusu. Status sa objavil na stránke ĽSNS.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na Stanislava Mizíka podal obžalobu zo zločinov výroby a rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Najvyšší súd sa priklonil k názoru, že sa nedá preukázať zverejnenie statusu práve Mizíkom. Napriek tomu, že status bol označený menom poslanca a visel na jeho profile, pričom Mizík sa od neho v tom čase nijako nedištancoval, mohol slová o ocenených podľa súdu napísať aj niekto ďalší, kto manipuloval s kontom poslanca.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá