SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Ako sa zbaliť na let Ryanairom a WizzAirom, aby ste veľa neplatili

Pravidlá pre batožinu nízkonákladových aeroliniek sú rôzne.

Ak sa aj vám stalo, že pri kúpe letenky ste sa nevedeli hneď zorientovať v tom, akú batožinu si dokúpiť a či vôbec, toto video je pre vás.

V rámci pravidiel spoločnosti Ryanair si môžete zdarma zobrať na palubu jednu malú osobnú batožinu s rozmermi 40 x 20 x 25 cm - je to napríklad batoh na chrbát, kabelka alebo taška na laptop. Táto batožina sa musí zmestiť pod vaše sedadlo.

Skúsili sme, čo si do batožiny týchto rozmerov viete zbaliť.

Ak si priplatíte prioritný nástup, môžete si okrem malej osobnej batožiny zobrať príručnú batožinu do 10 kg s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 20 cm. Táto batožina sa musí zmestiť do odkladacieho priestoru nad sedadlami.

Skúsili sme do takejto prioritnej batožiny zbaliť trojčlennú rodinu s malým dieťaťom na predĺžený víkend, teda na tri dni. Pozrite si, čo všetko sa nám do menšieho kufra zmestilo.

Ak vám nebude stačiť malá príručná batožina, ktorú si môžete zobrať do lietadla, musíte si priplatiť za veľký kufor. V Ryanair môže vážiť do 20 kg a treba ho odovzdať pri check-ine.

Pre Wizz Air tiež platí, že zadarmo si môžete na palubu zobrať jednu príručnú batožinu do hmotnosti 10 kg s rozmermi 40 x 30 x 20 cm. A keď si priplatíte prioritnú batožinu, podobne ako v Ryanair je to batožina do 10 kg hmotnosti s rozmermi 55 x 40 x 23 cm, môžete si takúto batožinu zobrať na palubu.

Väčšia a ťažšia batožina už musí byť odovzdaná pri check-ine.

Na palubu si neberte tekutiny nad 100 ml a nebezpečné predmety ako napríklad nože, nožnice, náboje či granáty - vrátane ich napodobenín, petardy, prskavky, slzný plyn.

Pod tekutiny spadajú aj pasty, a teda napríklad aj paštéty, bryndza či horčica, a tak platí obmedzenie na 100 ml či 100 gramov.

Pokiaľ cestujete s dieťaťom, s kočíkom môžete prísť až k lietadlu a dieťa do 23 mesiacov síce nemá svoju batožinu, ale rodič, ktorý s ním cestuje, môže mať pre dieťa v nízkonakladovej leteckej spoločnosti zbalenú tašku do 5 kg s rozmermi 45 x 35 x 20 cm.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Ryanair

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Wizz Air

TOP videá