SME
Štvrtok, 7. júl, 2022 | Meniny má Oliver

Takto vyzeral EnergyHack s rekordným počtom účastníkov

Všetci účastníci mali k dispozícii anonymizovaný set dát od 230 000 zákazníkov.

13. júna zaznamenal bratislavský Impact HUB mimoriadnu koncentráciu web developerov, grafických dizajnérov, programátorov a data analytikov. Spojil ich spoločný cieľ - vytvoriť aplikáciu proti výpadkom elektriny. Partnermi hackatonu boli spoločnosť Západoslovenská distribučná a Slovenský hydrometeorologický ústav.

Všetci účastníci mali k dispozícii anonymizovaný set dát od 230 000 zákazníkov, u ktorých boli v čase od apríla 2017 do marca 2018 zaznamenané výpadky elektrickej energie spôsobené vplyvom počasia. Zároveň Slovenský hydrometeorologický ústav poskytol údaje o počasí v danej lokalite.

V rámci základnej výzvy tímy navrhovali dashboard, ktorý zobrazí poruchy dodávok elektrickej energie, spôsobené extrémnym počasím. Účastníci, ktorí sa zapojili aj do druhej výzvy, mali navrhnúť notifikačný systém s opatreniami pre koncového zákazníka. Tento systém by mal na základe historických dát o poruchách a meteo dátach, odporučiť zákazníkovi, ako aj distribútorovi opatrenia ma obmedzenie najzávažnejších porúch v budúcnosti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu