SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
Cez čiaru

Cez čiaru

Investigatívna relácia o korupcii,
spoločenských problémoch a občianskych témach.

Načítavam video...

Cez čiaru: Boris Kollár a bratislavské podsvetie, aká je pravda?

Pozrite si najnovší diel relácie Cez čiaru.

Okolo osem percent opýtaných vyslovuje v prieskumoch verejnej mienky dlhodobo podporu strane Sme rodina. A jej líder Boris Kollár má podľa najnovšieho prieskumu agentúry Focus dôveru vyše 30 percent ľudí.

Ak sa tieto čísla pretavia aj do hlasov voličov, ktorí za Sme rodina zahlasujú v parlamentných voľbách, môže byť Kollár tým, kto rozhodne o podobe budúcej vlády.

Už od začiatku 90. rokov pritom policajti pracovali s informáciami, že Kollár robil obchody s Petrom Steinhübelom, ktorý sa stal bossom bratislavského podsvetia, či s Romanom Deákom, ktorý tiež patril medzi významných mafiánov. A aj keď si pred štyrmi rokmi Kollár kupoval politickú stranu, získal ju od Petra Marčeka, priateľa ďalšieho z mafiánskych bossov Jozefa Svobodu.

Kollár svoju príslušnosť k podsvetiu opakovane odmieta. Náznaky, že o svojej minulosti nehovorí pravdu, však nikdy vierohodne nevyvrátil.

Aká je skutočne minulosť Borisa Kollára? A ako vidia spoluprácu s ním lídri strán demokratickej opozície, keď sa Kollár navyše pred voľbami do európskeho parlamentu prihlásil k radikálom, ako sú taliansky vicepremiér Matteo Salvini a líderka francúzskeho Národného združenia Marine Le Penová?

Pozrite si najnovší diel relácie Cez čiaru s Pavlom Fejérom.

Investigatívny formát Cez čiaru je výsledkom spolupráce Pavla Fejéra a Kataríny Jánošíkovej s Nadáciou Zastavme korupciu.

Projekt Cez čiaru je financovaný z Fondu investigatívnej žurnalistiky. Od októbra 2018 reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu