SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav
Načítavam video...

Novinár Valček: Na sledovanie novinárov sa mali skladať Kočner s Bödörom

Valček vysvetľuje, ako ho sledovali.

Adama Valčeka, reportéra denníka SME, sledovali. Dialo sa to v roku 2017, teda ešte pred vraždou Jána Kuciaka. Viacerých novinárov vtedy najmenej traja ľudia fyzicky sledovali pravdepodobne pre Mariana Kočnera. Zadávateľom sledovania mal byť bývalý príslušník SIS Peter Tóth.

Minulý týždeň mal Adam Valček v rámci vyšetrovania prípadu sledovania novinárov možnosť nahliadnuť do spisu. Okrem textového záznamu o sebe uvidel aj svoje fotografie, ale aj fotografie svojho otca s bratom či partnerky. Záznam o jeho sledovaní má päť strán a sledovali ho jeden týždeň.

Adam Valček však neverí, že v spise je všetko z jeho sledovania. "Ide len o špičku ľadovca a v skutočnosti to sledovanie bolo rozsiahlejšie," hovorí o svojom podozrení. V rozhovore vysvetľuje, prečo si to myslí.

Prečítajte si tiež:Novinárov sledovali ako organizovaná skupina, výpovede nesedia Čítajte 

Kočner Adama vlani, keď písal o kauze Technopol Servis, zastrašoval. Na jeho novinárske otázky neodpovedal, adresoval mu sériu otázok s detailnými informáciami o jeho súkromí. Teraz sa ukázalo, nahliadnutím do spisu, že informácie, ktoré vtedy na neho Kočner "vytiahol", boli práve zo sledovania. "Som rád, že sa potvrdilo podozrenie zo sledovania, že Marian Kočner, otázky, ktoré mi adresoval, vychádzali z nelegitímneho a nelegálneho sledovania," hovorí Adam.

"Otázka motivácie je otázka, ktorá ma trápi, od kedy som sa oboznámil s obsahom spisu, pretože jej nerozumiem. Úprimne jej nerozumiem. V čase, kedy ma dal Marian Kočner sledovať, moja kadencia článkov o ňom patrila v tom čase k tým menším. Snažím sa pochopiť, prečo v Kočnerovi skrsla emócia, že ma dal sledovať," hovorí tiež v rozhovore Valček.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu