SME
Utorok, 23. apríl , 2019
Načítavám video...

Danko: Čakám meno ministra financií (video)

Predseda parlamentu sa vyjadril aj k voľbe ústavných sudcov.

Andrej Danko dnes ako predseda parlamentu prevzal od šéfa Štátnej volebnej komisie zápisnicu z prezidentských volieb. Voľby sa podľa neho nekomentujú, voľby sa rešpektujú a tak "každý musí dať úctu novej prezidentke".

V súvislosti s voľbami hovoril Andrej Danko aj o tom, že "problémom je, ako dostať pod kontrolu priebeh volieb z hľadiska digitálneho sveta. Máme niektoré pojmy, ktoré už naše zákony poznajú, ale nemáme primerané tresty za porušenie týchto pravidiel". Vo veci právnej úpravy online priestoru tak plánuje zvolať s relevantnými politickými stranami okrúhly stôl.

Predseda parlamentu sa vyjadril aj k voľbe ústavných sudcov, vie si podobne ako v predošlej voľbe predstaviť verejné voľby. Je však pripravený aj na koaličnú dohodu a tajný výber.

Na záver Danko hovoril o tom, že čaká na meno nového ministra financií a je unavený z toho, aby pre učiteľov od vlády prosil každý týždeň peniaze na rekreačné poukazy.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

TOP videá