SME
Piatok, 26. apríl , 2019
Načítavám video...

Bývalý riaditeľ Greenpeace: Robili sme podobnú akciu na Mochoveckých vežiach a nás vo väzbe neriešili

Rozprávali sme sa s aktivistom Jurajom Rizmanom a Radom Slobodom z Amnesty International o vzatí do väzby členov Greenpeace.

Rada Slobodu, riaditeľa Amnesty International Slovensko a Juraja Rizmana, bývalého riaditeľa Greenpeace a dlhoročného aktivistu sme sa pýtali na zatknutie dvanástich aktivistov Greenpeace po ich proteste proti ťažbe uhlia v Novákoch.

Sloboda vidí anológiu protestu v Novákoch v proteste v Bielowežskom pralese v Poľsku, Rizman sa sám zúčastnil niekoľkých protestov na Slovensku aj v zahraničí. Obaja hovoria o tom, čím je postup okresného prievidzkého súdu, ktorý rozhodol včera o väzobnom stíhaní aktivistov, podľa nich neštandartný.

Pýtali sme sa ich aj na to, či ide podľa nich o trend ohrozovania občianskej spoločnosti u nás a v okolitých krajinách, alebo je to len ojedinelý regionálny prípad.

Vo videu uvidíte aj dronové zábery z akcie v Novákoch, ktoré nám poskytol Greenpeace, podarilo sa nám získať aj zábery prevozu aktivistov do väzenia v Ilave.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

TOP videá