SME
Utorok, 29. november, 2022 | Meniny má Vratko

Učiteľka občianskej vedie robotický krúžok napriek tomu, že nie je „ajťáčka“

Bibiana Kahánková z Martina doviedla študentov na svetové robotické súťaže. Bez nej by sa študenti k robotike nedostali. Ako to dokázala?

Tím pani učiteľky Kahánkovej absolvoval viacero súťaží na svetovej úrovni. Kým ona ho manažérsky zastrešuje a stará sa o umeleckú stránku, techniku má na starosti dvojica mentorov vysokoškolákov a dvaja súťažiaci študenti. Bez nej by sa študenti k robotike sotva dostali. Pani učiteľka však nie je „ajťáčka". Učí humanitné vedy. K mimoškolskej činnosti v oblasti robotiky sa dostala úplnou náhodou. Raz prišla na školu ponuka zapojiť sa do súťaže Robocup. Nápad sa jej zapáčil tak veľmi, že preň nadchla študentov. Ako sami tvrdia, nebyť pani učiteľky, k robotike by sa sotva dostali. Aj vďaka jej podpore sa dostali na svetové súťaže do Číny, Japonska aj Kanady. Práve v Kanade obsadili úžasné 12. miesto spomedzi 26 tímov z celého sveta. Ako hovorí pani učiteľka, aj robotov zostrojujú ľudia. Musia vedieť fungovať ako jeden tím, robiť kompromisy, zvládať rôzne situácie. A práve v týchto zručnostiach je podpora pani učiteľky neoceniteľná.

Poznáte šikovných učiteľov a nepedagógov,ktorí venujú veľa úsilia mimoškolskej príprave študentov? Nominujte ich na cenu Dionýza Ilkoviča na www.cenadi.sk

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu