SME
Štvrtok, 26. máj, 2022 | Meniny má Dušan

Má tri deti, učí na troch školách, tri dni do týždňa

Obeta, odbornosť a veľká motivácia. To podľa žiakov prešovského gymnázia charakterizuje ich učiteľku fyziky – Ivetu Štefančínovú.

Obeta, odbornosť a veľká motivácia. To podľa žiakov prešovského gymnázia charakterizuje ich učiteľku fyziky - Ivetu Štefančínovú. V škole trávi okrem vyučovacích hodín tri popoludnia do týždňa. Hovorí, že iba vtedy, keď je dosť času, sa dá konečne poriadne experimentovať.

Učebňa fyziky prešovského gymnázia ja plná experimentov. Po chodbe sa preháňa model vodíkového auta, vo vestibule testujú vákuovú bazuku - pokus na súťaž. Napriek tomu, že vyučovanie sa dávno skončilo, desiatka žiakov sa domov nechystá. Pod vedením svojej učiteľky Ivety Štefančínovej pracujú na nových zadaniach. Tretiačka Soňa chce študovať žurnalistiku, napriek tomu je na fyzikálnom krúžku. Pre Karola, ktorý sa chcel s vodíkovým autom zúčastniť súťaže, museli vybavovať výnimku. Bol totiž o dva roky mladší, ako bola spodná hranica pre účastníkov. Samo, ktorý sa teší z úspešne zloženej maturity, neoslavuje s kamarátmi prijatie na prestížnu univerzitu. Sedí za notebookom v učebni fyziky. A tomu všetkému kraľuje mimoriadna žena, Iveta Štefančínová.

Nominujte učiteľov a mentorov, ktorí sa venujú matematike, fyzike, informatike alebo chémii a ukážte im, ako veľmi si ľudia ich prácu vážia.

Poznáte šikovného učiteľa alebo nepedagóga? Pomôžte mu získať toto ocenenie. Všetky informácie nájdete na www.cenadi.sk. Čas je do konca júla 2018.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu