SME
Streda, 6. júl, 2022 | Meniny má Patrik, Patrícia

Pozrite z čoho McDonald´s skutočne vyrába McNuggets

Aj keď reštaurácie McDonald´s denne praskajú vo švíkoch, jedlá tejto značky sú opradené nespočetnými mýtmi.

Značku McDonald´s poznajú zákazníci na celom svete. Na sláve ikonického Big Macu vznikla nejedna konkurenčná sieť reštaurácií rýchleho občerstvenia, ale i malá street foodprevádzka.

Aj keď reštaurácie McDonald´s denne praskajú vo švíkoch, jedlá tejto značky sú opradené nespočetnými mýtmi. Hranolky a vajcia z prášku? Geneticky modifikovaná zelenina? Mlieko nie je od kravy? Mäso plné prídavných látok? Nič nové, len denná realita.

Mali sme možnosť nahliadnuť do procesu výroby jednej z najobľúbenejších pochúťok McDonald´s, kuracích nugetiek Chicken McNuggets. A to doslovne - od poľa až po vidličku.

Farma v maďarskej obci Baktalórántháza je tzv. flagship farm spoločnostiMcDonald´s, kde sa chovajú kurčatá, ktorých mäso sa ďalej spracúva pre tento produkt. Samotná výroba nugetiek prebieha o niekoľko sto kilometrov ďalej, tiež v maďarskej obci Bábolna, kde sídli OSI Food Solutions. Spoločnosť je historicky najstarším dodávateľom pre značku McDonald´s. A výsledok? Chicken McNuggets obsahujú naozaj len čisté mäso z nahrubo pomletých kuracích pŕs, ktoré sú obalené v múke a cestíčku. Chuť im dodáva len soľ, korenie a petržlenová vňať.

Viac o kvalite produktov McDonald´s si prečítajte na: www.mcdonalds360.sk

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu