SME
Sobota, 4. apríl, 2020 | Meniny má Izidor

Ples v opere prekvapí slovenským folklórom aj americkým soulom

Na podujatí sa každoročne zúčastňujú osobnosti z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a charity.

Ples v opere je najväčšie dobročinné spoločenské podujatie na Slovensku, ktorého celý výťažok smeruje na pomoc chorým deťom. Svoje miesto našiel v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami.

Každoročne dostane pozvánku na Ples v opere 300 párov významných osobností z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a charity.

Zárukou vysokej spoločenskej úrovne Plesu v opere je každoročné Čestný plesový výbor. Tvoria ho významné osobnosti spoločenského aj hospodárskeho života. Tento rok sú čestnými členmi plesového výboru: Eva Blahová, Martin Huba, Marián Chudovský, Elena Kohútiková, Pavol Lančarič, Jaromír Pastorek, Matej Tóth, Ľubica Vargicová a Emília Vášáryová.

Emília Vášáryová sa aj v tomto roku stala ambasádorkou dobročinného poslania Plesu v opere. V hlavnej úlohe sa predstaví umelecký súbor Lúčnica, ktorý symbolizuje pôvodnú ľudovú slovenskú kultúru, jedinečné spojenie tanca, inštrumentácie a vokálnych prejavov.

Prelínanie ľudového spracovania a moderny sa odrazí aj v zložení hudobného telesa, ktoré vznikne výlučne len pre plesový večer. Kvarteto zložené z Martina Valihoru, Oskara Rózsu, Stanislava Palúcha a Marcela Commendanta obohatia inštrumentalisti z hudobného súboru Lúčnice. Vďaka nim zaznejú tóny ľudových hudobných nástrojov, ako sú fujara, píšťalka, trombita či drumbľa.

V nečakanej role sa slovenskému publiku predstaví jedinečná Ali Caldwell, americká soulová a RnB speváčka, ktorá patrí v súčasnosti medzi najúspešnejších finalistov svetoznámej súťaže The Voice, kde v porote zasadá napríklad i Alicia Keys či Miley Cyrus.

Po polnoci bude večer patriť známej skupine Alphaville, ktorej megahit Forever Young (Navždy mladý) vystihuje aj jej neutíchajúcu popularitu.

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá