SME
Streda, 6. júl, 2022 | Meniny má Patrik, Patrícia

Ples v opere prekvapí slovenským folklórom aj americkým soulom

Na podujatí sa každoročne zúčastňujú osobnosti z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a charity.

Ples v opere je najväčšie dobročinné spoločenské podujatie na Slovensku, ktorého celý výťažok smeruje na pomoc chorým deťom. Svoje miesto našiel v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami.

Každoročne dostane pozvánku na Ples v opere 300 párov významných osobností z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a charity.

Zárukou vysokej spoločenskej úrovne Plesu v opere je každoročné Čestný plesový výbor. Tvoria ho významné osobnosti spoločenského aj hospodárskeho života. Tento rok sú čestnými členmi plesového výboru: Eva Blahová, Martin Huba, Marián Chudovský, Elena Kohútiková, Pavol Lančarič, Jaromír Pastorek, Matej Tóth, Ľubica Vargicová a Emília Vášáryová.

Emília Vášáryová sa aj v tomto roku stala ambasádorkou dobročinného poslania Plesu v opere. V hlavnej úlohe sa predstaví umelecký súbor Lúčnica, ktorý symbolizuje pôvodnú ľudovú slovenskú kultúru, jedinečné spojenie tanca, inštrumentácie a vokálnych prejavov.

Prelínanie ľudového spracovania a moderny sa odrazí aj v zložení hudobného telesa, ktoré vznikne výlučne len pre plesový večer. Kvarteto zložené z Martina Valihoru, Oskara Rózsu, Stanislava Palúcha a Marcela Commendanta obohatia inštrumentalisti z hudobného súboru Lúčnice. Vďaka nim zaznejú tóny ľudových hudobných nástrojov, ako sú fujara, píšťalka, trombita či drumbľa.

V nečakanej role sa slovenskému publiku predstaví jedinečná Ali Caldwell, americká soulová a RnB speváčka, ktorá patrí v súčasnosti medzi najúspešnejších finalistov svetoznámej súťaže The Voice, kde v porote zasadá napríklad i Alicia Keys či Miley Cyrus.

Po polnoci bude večer patriť známej skupine Alphaville, ktorej megahit Forever Young (Navždy mladý) vystihuje aj jej neutíchajúcu popularitu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu