SME
Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Príbehy bez limitov inšpirovali

V bežnom živote ani netušíme, akí sme zraniteľní.Pozrime sa na niekoľko príbehov ľudí, ktorí dokážu žiť naplno aj napriek výrazne zníženým schopnostiam pohybu, sluchu alebo napríklad zraku.

Magio pláž žila uplynulú nedeľu silnými príbehmi. V rámci Dňa bez limitov sa stretli na pravom brehu Dunaja silné príbehy ľudí, ktorí zvíťazili nad sebou samým a hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, bez váhania možno povedať, že sú šikovnejší ako väčšina z nás.
Dokázali by ste bez prstov vytočiť na smartfóne telefónne číslo ako Maťo? Pozeráte sa na veci ako nevidiaca Soňa? Ruku na srdce, ani náhodou...

V bežnom živote ani netušíme, akí sme zraniteľní. K hraniciam našej vnútornej sily sme sa mnohí ešte ani len nepriblížili. Pozrime sa na niekoľko príbehov ľudí, ktorí dokážu žiť naplno aj napriek výrazne zníženým schopnostiam pohybu, sluchu alebo napríklad zraku.

Počas celej akcie prebiehali aj projekcie Online Živej knižnice, ktorá vo forme videí sprostredkúva príbehy rôznych handicapovaných a inak diskriminovaných ľudí školám, neziskovým organizáciám a firmám online na portáli http://zivakniznica.sk, tak aby študenti, žiaci alebo mladiství mohli pochopiť túto komunitu a nemať voči nim predsudky.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá