SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
Fotili sme ju

Fotili sme ju

Ako vzniká titulka časopisu smeŽeny? Fotíme krásne osobnosti a krásne ženy.

Fotili sme poetku a hovorkyňu Greenpeace

Miroslava Ábelová na seba kedysi upozornila v reality šou Dievča za milión. Popularita, ktorú takto získala jej však veľa spokojnosti nepriniesla. Stala sa terčom bulvárnych médií, čo ako veľmi citlivé dievča ťažko znášala.

Od útlej mladosti trpela depresiami a mávala sklony k sebapoškodzovaniu. Od šiestich rokov ju trápili nočné mory. Na strednej škole začala písať prvé básne, v ktorých otvorene vyjadrovala svoje pocity. Ako poetka debutovala v roku 2011 v kolektívnej zbierke básní Sólo pre 9 hlasov. V tom istom roku jej vyšla aj vlastná zbierka poézie Striptíz.

Jej tvorbu si všimol aj líder skupiny Lucie David Koller. Ako textárka sa autorsky podpísala pod jeho hudbu na albume ČeskosLOVEnsko. Nedávno si spolu prevzali ocenenie Anděl za album roka.

Miroslava Ábelová však nie je len talentovaná, veľmi svojská umelkyňa, ale aj hovorkyňa organizácie Greenpeace na Slovensku. Porozprávala nám o svojom vzťahu k životnému prostrediu, o láske k poézii, ale aj o ťažkostiach, ktoré ju doteraz sprevádzali v jej nezvyčajnom živote.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu