SME
Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Nadácia ZSE rozprúdi život v regiónoch

Nadácia ZSE vyhlasuje prvý ročník otvoreného grantového programu Rozprúdime regióny.

Nadácia ZSE vyhlasuje prvý ročník otvoreného grantového programu Rozprúdime regióny. V programe je možné získať podporu na kultúrne, spoločenské, športové a iné podujatia, ktoré podporia komunitný život v regiónoch.

Celkovo bude rozdelená suma 100 000 eur. O podporu sa môžu uchádzať obce, mestá, mimovládne organizácie, kultúrne inštitúcie, školy, školské zariadenia a športové kluby pôsobiace v regióne západného Slovenska. Žiadosti je možné podávať cez jednoduchý online formulár na stránkewww.nadaciazse.sk do 14. júla 2016.

Nadácia ZSE zároveň hľadá strategického partnera, ktorý bude dlhodobo rozvíjať vlastné vzdelávacie a rozvojové aktivity v Elektrárni Piešťany. Elektrárňa Piešťany je zrekonštruovaná priemyselná pamiatka zo začiatku 20. storočia. Bývalá obecná elektráreň, zapísaná na zozname národných kultúrnych pamiatok, sa po rekonštrukcii v jeseni roku 2014 stala priestorom pre vzdelávanie, kultúru a spoločenské aktivity.

Zámerom Nadácie ZSE je podporovať vzdelávacie aktivity tak, aby sa z Elektrárne stalo interaktívne, viacúčelové centrum oslovujúce všetky generácie. V rámci partnerstva poskytne Nadácia ZSE bezodplatne priestor Elektrárne, vrátane existujúceho vybavenia a nákladov na energie. Zároveň je Nadácia pripravená spolupodieľať sa na financovaní rozvoja a realizácie vzdelávacích aktivít v Elektrárni vo forme poskytovania grantov. Návrhy je možné predkladať do 7. júla 2016. Všetky informácie k výberovému procesu sú zverejnené na stránkehttp://www.nadaciazse.sk/elektrarna-piestany

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá