SME
Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky
Fotili sme ju

Fotili sme ju

Ako vzniká titulka časopisu smeŽeny? Fotíme krásne osobnosti a krásne ženy.

Fotili sme učiteľku salsy

Ako sa stane zubná technička lektorkou tanca? Tak, že si jedného dňa povie „Dosť!", odíde z práce a začne robiť to, čo ju skutoční baví a napĺňa.

Ako sa stane zubná technička lektorkou tanca? Tak, že si jedného dňa povie „Dosť!", odíde z práce a začne robiť to, čo ju skutoční baví a napĺňa. Hovoríme o Norike Majidi, ktorá sa už ako dieťa začala venovať tancovaniu. Tancovala v súboroch Ekonóm a Lúčnica, neskôr pôsobila ako pedagogička v súboroch Brezovan, Prvosienka a Devín. Počas pôsobenia v Lúčnici navštívila Kubu, kde sa zamilovala do miestnej kultúry a najmä salsy. Až po čase sa jej naskytla aj na Slovensku príležitosť priblížiť tento vášnivý tanec ostatným. Dnes má vlastnú tanečnú školu, ktorú vedie sa pomoci svojho tímu. Temperament, sviežosť a latino rytmy prenáša aj na našu slovenskú pôdu formou „social dancingu". Rozprávali sme sa s ňou o tom, ako kurzy salsy vyzerajú, či sa ich môže naučiť každý a o tom, ako sa rozvíjala latino scéna na Slovensku.

Prečítajte si rozhovor s Norikou Majidi v najbližšom čísle magazínu smeŽeny, ktoré vyjde v sobotu, 7. mája 2016 ako príloha denníka SME.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá