SME
Piatok, 3. december, 2021 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
Fotili sme ju

Fotili sme ju

Ako vzniká titulka časopisu smeŽeny? Fotíme krásne osobnosti a krásne ženy.

Fotili sme bojovníčku za ženské práva

Janka Debrecéniová už viac ako pätnásť rokov pôsobí v združení Občan, demokracia a zodpovednosť, kde sa venuje otázkam nediskriminácie a ľudským právam žien.

Janka Debrecéniová začala nespravodlivosť a znevýhodňovanie žien okolo seba vnímať už dávno, preto sa po štúdiu práva rozhodla, že sa chce pričiniť o zmenu. Ako právnička sa venuje ľudským právam, s dôrazom na práva žien. Vraví, že vidieť diskrimináciu je ako nasadiť si okuliare, ktoré už nikdy nezložíte. Už viac ako pätnásť rokov pôsobí v združení Občan, demokracia a zodpovednosť, kde sa venuje otázkam nediskriminácie a ľudským právam žien. Osobitne sa zameriava na diskrimináciu žien na trhu práce, ich zastupovaním pred súdmi sa usiluje o pozitívne zmeny. Venuje sa aj reprodukčným právam. V otázkach, ktoré sa týkajú žien, sa zasadzuje aj o zmeny legislatívy a verejných politík. Rozprávali sme sa s ňou o ženách v politike, aktuálnych trendoch a spoločenskom postavení žien na Slovensku aj o príčinách diskriminácie žien.

Prečítajte si rozhovor s Jankou Debrecéniovou v najbližšom čísle magazínu smeŽeny, ktoré vyjde v sobotu, 30. apríla 2016 ako príloha denníka SME.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu