SME
Piatok, 15. október, 2021 | Meniny má TeréziaKrížovkyKrížovky

Experimentovanie po nemecky

Experimentovanie po nemecky je prvý komplexne vypracovaný koncept výučby prírodovedy v nemeckom jazyku pre prvý stupeň základných škôl v Európe.

Experimentovanie po nemecky je prvý komplexne vypracovaný koncept výučby prírodovedy v nemeckom jazyku pre prvý stupeň základných škôl v Európe. „Edukačný program podporuje praktickú výučbu nemčiny prostredníctvom experimentov," vysvetľuje význam projektu autorka pracovných listov v nemčine pre metodiku CLIL Beata Menzlová zo Štátneho pedagogického ústavu. V spolupráci s Goetheho Inštitútom a finančnou podporou Nadácie Volkswagen Slovakia vytvorili tento jedinečný projekt.

„Nadácia si uvedomuje dôležitosť cudzieho jazyka v praxi. Od svojho vzniku podporila kontinuálnu výučbu nemčiny od materských škôl sumou viac ako 755 tisíc eur. V rámci projektu Experimentovanie po nemecky podporila vznik pracovných listov a prvé školenie učiteľov z bratislavskej Základnej školy I. Bukovčana, ktorí už začali s pilotnou výučbou," približuje zámer Alexandra Pappová, projektová manažérka Nadácie Volkswagen Slovakia. Projekt bude postupne rozširovaný na ďalšie školy na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu