SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Dobročinný Ples v opere opäť potvrdil svoje poslanie

Na vznik špecializovaných zariadení,ktoré pomáhajú rodinám s deťmi s poruchami vývinu, poputuje od hostí 16. ročníka Plesu celkovo 232 069 eur.

Ples v opere splnil sen mnohých rodín, ktoré vychovávajú dieťa so zdravotným znevýhodnením a potrebujú vo svojej neľahkej situácii pomôcť. Na mapu Slovenska po Bratislave, Žiline a Prešove pribudne špecializované centrum aj v Banskej Bystrici a na východnom Slovensku. V krajine by malo byť podľa slov Vladislava Mateja Centier včasnej intervencie aspoň 20. Aj vďaka 16. ročníku dobročinného Plesu v opere je k tomu Slovensko o krok bližšie.

Kým zariadenia poskytujúce komplexné služby rodinám s deťmi s poruchami vývinu sú v zahraničí už roky štandardom, u nás prvé tri vznikli len v roku 2015. Práve na problematiku, ktorá bola doteraz na Slovensku štátom opomínaná, sa rozhodol upozorniť dobročinný Ples v opere.

Problematika rodín, ktoré vychovávajú deti s poruchami vývinu, pozvaných hostí 16.mimoriadne oslovila. Oproti minulému roku je vyzbieraná suma vyššia o viac ako 10 000 eur. A opäť stúpol aj počet hostí, ktorí prispievajú nad rámec stanovenej hodnoty vstupenky. Štedro prispeli v tomto ročníku i tí, ktorí sa Plesu z rôznych dôvodov nemohli nezúčastniť. Kumulatívne Ples v opere už na dobročinné účely prerozdelil celkovo 1 280 376,62 eur.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu