SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Ples v opere bol oslavou splneného sna

Už po šestnásty raz sa v historických priestoroch SND konal dobročinný Ples v opere, ktorý pravidelne otvára plesovú sezónu na Slovensku.

Už tradične je jedným z očakávaných bodov programu plesu jeho úvodný ceremoniál, ktorý je sám o sebe kultúrnym zážitkom. Tentoraz preniesol hostí 16. ročníka do atmosféry snívania. Pod palcom ho mala rovnako ako minulý rok renomovaná česká choreografka Jana Burkiewicz.

Plesu v opere sa pravidelne zúčastňuje 300 párov hostí, ktorí reprezentujú Slovensko v rôznych oblastiach ako je veda, kultúra, šport, medicína, hospodárstvo a charita. Medzi hosťami, ktorí ples navštevujú pravidelne, nechýbali manželia Malachovskí, herec ČinohrySND František Kovár s manželkou či osobitný predstaviteľ OSN v Iraku Ján Kubiš.

Po prvýkrát prijali pozvanie na ples riaditeľka Aliancie Fair-Play Zuzana Wienk, šéf Google na Slovensku Rasťo Kulich, predsedníčka najvyššieho súdu Slovenskej republiky Daniela Švecová, či vysokoškolská profesorka Eva Grey, ktorá v minulom roku získala ocenenie Slovenka roka v kategórii vzdelávania a podpory.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu