SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Ľudia majú radi, keď môžu obchod považovať za svoj

Nákupné zvyky Slovákov sa nelíšia od zvykov iných Európanov. Veľké nákupy robia najradšej v hypermarketoch na menšie, každodenné, radšej chodia do ich malého blízkeho obchodu.

Malé potraviny alebo obchodíky so zmiešaným tovarom sa pred pár rokmi neochotne, ale nevyhnutne zatvárali, pretože nedokázali konkurovať obchodom patriacim do veľkých nadnárodných sietí. No dnes sa otvárajú znova. Ľuďom sa totiž nechce chodiť kilometre len preto, že potrebujú denne rožky a maslo. Benefity malých obchodíkov sú pre nakupujúcich atraktívne po každej stránke: atmosférou, usporiadaním predajne, sortimentom, aj cenami.

Zatiaľ posledná prevádzka z vyše tristo päťdesiatich predajní, ktoré sú súčasťou aliancie slovenských lokálnych obchodníkov Môj obchod, pribudla v Komárne. „Do projektu som sa zapojil preto, lebo je evidentné, že tento systém naozaj funguje a pomáha prosperovať malým obchodom po celom Slovensku," hovorí Pavol Géč, majiteľ MPB Potravín v Komárne. „Som rád, že niekto našiel cestu, ako sa dá prosperovať a nielen prežívať s odrenými ušami aj v prostredí, kde je sieť obchodných reťazcov taká hustá."

Viac informácii na :www.imojobchod.sk

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá