SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Online súťaž Labák pre nádejných mladých vedátorov

Modernú interaktívnu online súťaž Labák zorganizovala Asociácia pre mládež, vedu a techniku - AMAVET v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia.

Modernú interaktívnu online súťaž Labák zorganizovala Asociácia pre mládež, vedu a techniku - AMAVET v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia. Vďaka nej sa mohli žiaci a študenti pozrieť do histórie i súčasnosti automobilového priemyslu a zamyslieť sa nad jeho budúcnosťou. Vyhodnotenie sa konalo v polovici júla v závode Volkswagen Slovakia za účasti zapojených detí.

„Úlohou študentov na slávnostnom vyhodnotení bolo skonštruovať technologické zariadenie so štyrmi kolesami a pohonom na vodu alebo vietor. Na úlohách si dali záležať. Motivácia bola dostatočná," uviedol organizátor súťaže Dávid Kocan, projektový manažér Amavet, o.z.. Súčasťou slávnostného vyhodnotenia bol totiž vedecký tábor pre výhercov a atraktívne ceny - notebook značky Lenovo v hodnote 350 €, desaťdňový pobyt vo vedeckom tábore v Chorvátsku v hodnote 300 € či tablet Asus v hodnote 200 €. Zúčastnili sa ho aj zapojené deti zamestnancov Volkswagen Slovakia. Všetci si prehliadli závod a zrealizovali zaujímavé pokusy. Najúspešnejší tím vyhral špeciálnu cenu.

Bližšie informácie o projektoch Nadácie a možnostiach získania grantu nájdete na www.nadacia-volkswagen.sk.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá