SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Malí Trenčania sú víťazmi McDonald´s Cupu

Poznáme víťaza 17. ročníka McDonald´s Cupu. Absolútnym Majstrom Slovenska v minifutbale sa stali malí futbalisti zo ZŠ Novomestského z Trenčína.

Vo finálovom zápase zdolali súpera zo ZŠ Kollárová zo Svätého Jura s výsledkom 6:5 a obhájili tak minuloročné víťazstvo. Dostali sa tak na futbalovú špičku spomedzi 909 základných škôl a ôsmich krajov Slovenska. Víťazov ocenil patrón turnaja Marek Hamšík a odovzdal im hlavnú cenu - pozvánku na zápas svojho klubu SSC Neapol s AC Miláno, spojenú aj s návštevou a prehliadkou štadióna San Siro v Miláne.

Najlepším hráčom finálového turnaja sa stal Thomas Wolf zo ZŠ Nejedlého zo Spišskej Novej Vsi a s počtom 11 gólov titul najlepší strelec získal Sebastián Novotňák zo ZŠ Májové námestie Prešov. A to, že futbal nie je len mužskou, či chlapčenskou doménou, vyvrátili nielen štyri talentované dievčatá - futbalistky, ale aj Vanessa Dunajská zo ZŠ Pionierska z Brezna, ktoré sa stala najlepším brankárom.

Okrem trofeje Majstra Slovenska a vecných darov získali víťazi z Trenčianskeho kraja hlavnú výhru a tou je účasť na zápase tímu Mareka Hamšíka, dlhoročného patróna turnaja McDonald´s Cup, SSC Neapol s AC Miláno, v skupine A talianskej ligy, ktorý sa odohrá v Miláne na štadióne San Siro na jeseň 2015. Víťazi zároveň navštívia štadión San Siro a múzeum AC Milan a Inter.

Bližšie informácie o turnaji www.mcdonaldcup.sk

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá