SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Večera s Havranom

Večera s Havranom je diskusná relácia RTVS o spoločenských fenoménoch s moderátorom Michalom Havranom a jeho hosťami každý utorok večer na Dvojke.
 

Večera s Havranom o tom, prečo a ako sa Grécko zmenilo

Vyslalo Grécko nový politický impulz pre celý kontinent, ktorý obnoví európsky projekt a dá mu jasnejšiu víziu?

Grécke voľby zmenili situáciu v eurózone. Na jednej strane sa objavujú obavy o schopnosť krajiny spláciať dlh, na strane druhej sme svedkami úspechu nového typu európskej ľavice. Syriza má svojich pandantov v Španielsku, Írsku, UK, Nemecku a Francúzsku. Diskusia o budúcnosti EÚ sa od víťazstva Sirizy nebude odvíjať iba od ekonomiky, ale aj od schopnosti radikálnej ľavice prebrať iniciatívu. Obeťami Syrizy môžu byť aj klasické stredo-ľavé strany.

Večera s Havranom o tom, prečo a ako sa Grécko zmenilo, či nejde o ilúzie, či hrozí, že krajina prestane splácať svoj dlh a pôjde do defaultu, ale aj o tom, či Grécko nevyslalo nový politický impulz pre celý kontinent, ktorý obnoví európsky projekt a dá mu jasnejšiu víziu.

Hosťami Michala Havrana sú - Vladimír Baláž, Prognostický ústav SAV, Darina Malová, Katedra politológie FF UK a Radovan Geist, spoluzakladateľ Euractiv.sk.

Ďalšiu časť relácie na tému Temná strana webu sledujte v premiére v utorok 24. februára 2015 o 22:05 na Dvojke.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu