SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

SND sa pripravuje na jubilejný 15. Ples v opere

Ples v opere je jednou z najprestížnejších spoločenských udalostí roka, oslavuje svoje 15. výročie.

Ples v opere je aj vďaka unikátnemu otváraciemu ceremoniálu, ktorý tradične spája operu, balet a spoločenský tanec, považovaný za jednu z najkrajších spoločenských udalostí roka.

Tento rok bude mať režisérske žezlo Plesu v opere v rukách talentovaná Češka Jana Burkiewicz. Je autorkou choreografie k opere Don Giovanni pre Národné divadlo v Prahe, muzikálov Mauglí, Quasimodo, Márna lásky snaha či Urinetown.

Jubilejný ročník plesu stavil na významné osobnosti domácej hudobnej scény. Výnimkou bude len zahraničná hviezda plesu Rick Astley, britská spevácka hviezda 80-tych rokov. Jedinečnosť a krása slovenskej hudby zaznejú v spoločnom vystúpení Svetlany Rymarenko, Mirky Partlovej, Márie Čírovej a Anity Soul. Svojimi najväčšími hitmi hostí a divákov plesu poteší hviezda slovenskej popovej scény Miro Žbirka aj populárne skupiny HEX a Vidiek. Nezameniteľnú atmosféru do budovy Slovenského národného divadla prinesú Cigánski diabli s Katkou Knechtovou.

Ples v opere je jednou z najprestížnejších spoločenských udalostí roka. Svoje miesto našiel v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami. Plesu sa opätovne dostalo tej cti, že nad ním prevzala záštitu Bratislava, hlavné mesto Slovenskej republiky. Toto spoločenské podujatie spája významné osobnosti z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a umenia.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá