SME
Sobota, 10. jún, 2023 | Meniny má Margaréta

Večera s Havranom

Večera s Havranom je diskusná relácia RTVS o spoločenských fenoménoch s moderátorom Michalom Havranom a jeho hosťami každý utorok večer na Dvojke.
 

Večera s Havranom: Československo nezaniklo

Zaniklo Česko-Slovensko? Spoločné televízne šou a športové udalosti hovoria o opaku.

Zaoberá sa ešte dnes niekto jeho obnovením? Československo už 25 rokov neexistuje, jeho vznik je v Čechách štátnym sviatkom, u nás nie. Zo slovenskej verejnej diskusie niekedy vzniká pocit, že Československo ani nikdy neexistovalo a že všetko čo sme tu mali ostatné, nás formovalo viac, ako myšlienka exemplárnej laickej, sociálnej a demokratickej republiky v strede Európy. Jeho zánik sa dnes uvádza ako príklad pokojného riešenia, no zabúda sa, že nikto sa vtedy, na rozdiel od Škótov neopýtal, či sme to aj chceli. Dnes máme dva nástupnícke štáty, vzájomné mindráky zanikajú, ekonomicky sme sa vyrovnali a považujeme sa za našich najobľúbenejších susedov.

Hosťami Michala Havrana sú: Martin Šimečka, publicista a spisovateľ, Jakub Patočka, publicista a Jana Hubinská, slovenská filmová, seriálová a divadelná herečka, pôsobiaca v Čechách, držiteľka Českého leva.

Ďalšiu časť relácie na tému Prečo sa bojíme smrti? Sledujte v premiére v utorok 4. novembra o 22:30h. na Dvojke.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu