SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

V Martine maturovali prví logisti na Slovensku

V tomto školskom roku prvý krát zmaturovalo 22 študentov v odbore Logistika na Strednej priemyselnej škole v Martine.

V oblasti odbornej pripravenosti študentov spolupracuje škola s logistickou spoločnosťou Gebrüder Weiss , s.r.o. Stredná priemyselná škola získala súhlas od Ministerstva školstva na začatie experimentálneho overovania štúdijného odboru Logistika v roku 2009.

K zavedeniu tohto štúdijného odboru škola získala aj odporúčania od Technickej univerzity v Košiciach, od Komory logistických audítorov v Martine, ako aj od Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Najnovším zámerom školy je aplikovať tréningové hry do vyučovania.

Tento zámer by chcela podporiť aj spoločnosť Gebrüder Weiss. „Našou snahou je zaviesť do výučby čo najviac praktického tréningu, ako i neustále rozširovať atraktívnosť vzdelávania v študijnom odbore Logistika. Zaujímame sa o tréningové centrum fy. IPA Slovakia zo Žiliny. Vzhľadom k tomu, že ide o finančne náročnú záležitosť pre školu, hľadáme možnosti viaczdrojového financovania, aby sme mohli náš zámer zrealizovať na škole, a tým skvalitniť prípravu nových logistov", konštatoval riaditeľ školy Jozef Jurica.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu