SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Marek Hamšík dekoroval víťazov na McDonald´s Cupe.

V dňoch 26. – 27. mája 2014 na štadióne Štiavničky v Banskej Bystrici sa rozhodovalo o majstrovi Slovenska v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa základných škôl – McDonald´s Cup 2013/2014.

Ceny absolútnym víťazom 16. ročníka McDonald´s Cup odovzdával patrón turnaja Marek Hamšík. Okrem trofeje Majstra Slovenska a vecných darov získali víťazi z Trenčianskeho kraja hlavnú výhru, a tou je účasť na kvalifikačnom zápase na Majstrovstvá Európy 2016, kde sa stretnú reprezentanti Slovenska a Španielska. Mladí futbalisti zažijú nezabudnuteľnú atmosféru profesionálneho futbalu a odprevadia futbalistov na trávnik. Okrem Mareka ceny odovzdávali: Katarína Čižmárová, zástupkyňa primátora mesta Banská Bystrica, Drahomíra Jiráková a Maroš Lekeš zo spoločnosti McDonald´s, Ján Rosinský, Martin Hasprún a Vladimír Lupták zo Slovenského futbalového zväzu a samozrejme Ronald McDonald.

Do 16. ročníka turnaja v minifutbale sa zapojilo 836 základných škôl z celého Slovenska. Do celoslovenského finále McDonald´s Cup postúpilo osem najlepších tímov, ktoré reprezentovali svoj kraj. Družstvá sa umiestnili v nasledovnom poradí:
1. miesto - ZŠ Novomeského, Trenčín
2. miesto - ZŠ Jilemnického, Žiar nad Hronom
3. miesto - ZŠ Za Kasárňou, Bratislava
4. miesto - Súkromná ZŠ Dneperská, Košice
5. miesto - ZŠ Sadová, Senica
6. miesto - ZŠ Škultétyho, Nitra
7. miesto - ZŠ Komenského, Turany
8. miesto - ZŠ Hradné Námestie, Kežmarok

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu