SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Extrémne preteky Reebok Spartan Race prežili viaceré známe tváre

V sobotu 10. mája si prežili svoje prvé Reebok Spartan Race preteky Matej „Sajfa" Cifra s Veronikou Ostrihoňovou, Kristína Kormúthová, Martin Šmahel, či herec Michal Nemtuda.Ich snahou bolo zabehnúť tzv. Spartan Sprint - viac ako 5 kilometrovú trať s 15 prekážkami.

Víťazom sa podľa očakávaní stal najúspešnejší Spartan pretekár - Peter Žiška.

Na bratislavskom Kamzíku sa zišlo viac ako 3000 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Veľkej Británie, Poľska, ale aj z USA. Súťažiaci museli zdolať vysoké steny, bahnitý terén, skoky cez oheň, či plazenie sa pod ostnatým drôtom. Náročný bol aj kopcovitý terén počas celej trate. Každý, kto dobehol do cieľa získal medailu, tričko a pivo (nad 18 rokov). Vážnejšie zranenia po dobehnutí pretekárov neboli nahlásené.

„Preteky na Slovensku patria medzi tie najzaujímavejšie, a to vďaka našej prírode a profilu krajiny. Potvrdili nám to aj kontrolóri kvality zo Spojených štátov. Naša krajina je prvým držiteľom licencie na preteky mimo územia USA", vysvetľuje Jozef Červenak, koordinátor pretekov pre strednú Európu. Preteky boli založené v roku 2010 s jednoduchým cieľom: vytvoriť serióznu výzvu pre odhodlaných športovcov, ktorí hľadajú alternatívne vytrvalostné preteky. Na Slovensku sa budú konať ešte dva preteky, a to 5. júla vo Valčianskej doline a 13. septembra na Donovaloch.

http://spartanrace.sk/

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu