SME
Piatok, 9. jún, 2023 | Meniny má Stanislava

Víťaz ceny Nadácie Orange za sociálnu inklúziu

V kategórii Sociálna inklúzia získala Cenu Nadácie Orange Agentúra podporných služieb n. o. za odvahu vstúpiť na neprebádané územie individuálnej práce s mentálne postihnutými, či psychicky chorými ľuďmi.

Nadácia Orange už po piaty raz udeľovala mimovládnym organizáciám prestížnu Cenu Nadácie Orange. Toto ocenenie každoročne putuje mimovládnym organizáciám v troch kate góriách - vzdelávanie, sociálna inklúzia a komunitný rozvoj. Víťazom Ceny Nadácie Orange za rok 2013 za dlhodobý prínos v oblasti sociálnej inklúzie sa stala Agentúra podporných služieb n. o. Žilina. A to za odvahu vstúpiť na neprebádané územie individuálnej práce s mentálne postihnutými, či psychicky chorými ľuďmi.

Za cieľavedomosť pri uplatňovaní princípov komunitnej práce (využívanie verejných zdrojov pôsobiacich v okolí), rozvoj partnerstva s užívateľmi služieb, s rodinnými príslušníkmi, s úradníkmi a inými občanmi v komunite. Za ochotu deliť sa o dobré aj zlé skúsenosti doma aj v zahraničí, schopnosť učiť sa spracovávať individuálne plány, realizovať ich a podporu obyčajného života neobyčajných ľudí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu