SME
Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Piaty ročník ceny Nadácie Orange má svojich víťazov

Nadácia Orange už po piaty raz udeľovala mimovládnym organizáciám prestížnu Cenu Nadácie Orange. V aktuálnom ročníku sa o ocenenie uchádzalo až 110 nominovaných, čo je historicky najvyšší počet.

Ocenenia odovzdala Nadácia Orange na slávnostnom gala večere v Stĺpovej sieni Slovenskej filharmónie v Bratislave. Piaty ročník udeľovania ocenení mal aj niekoľko noviniek. Okrem trojice ocenených v každej kategórii bola tentoraz udelená aj Mimoriadna Cena Nadácie Orange, a to Neziskovej organizácii Stopka, ktorej oblasť pôsobenia presiahla do všetkých oceňovaných kategórií. Nadácia Orange sa tiež rozhodla po prvý raz udeliť aj Cenu pre osobnosť za jej občiansku angažovanosť. Získal ju Marek Roháček, riaditeľ Občianskeho združenia Návrat, ktoré sa intenzívne venuje rodinným formám starostlivosti o opustené deti.

Víťazom Ceny Nadácie Orange za rok 2013 za dlhodobý prínos v oblasti vzdelávania sa stalo Občianske združenie EFFETA - Stredisko sv. Františka Saleského. Ocenenie získalo za dlhodobé a všeobecne prospešné služby, systematické úsilie o pozitívne zmeny v oblasti vzdelávania a sociálnej inklúzie občanov so sluchovým postihnutím a hluchoslepotou.

Cenu Nadácie Orange za rok 2013 v oblasti komunitného rozvoja získalo Občianske združenie SOSNA. Putovalo mu za pôsobenie v oblasti posilnenia miestnej sebestačnosti, v propagácii miestnych bio potravín, zakladaní prírodných a komunitných záhrad, realizáciu prírodných stavieb a vôbec v oblasti využívania miestnych zdrojov.

V oblasti sociálnej inklúzie získala Cenu Nadácie Orange za rok 2013 Agentúra podporných služieb n. o. Žilina za cieľavedomosť pri uplatňovaní princípov komunitnej práce, rozvoj partnerstva s užívateľmi služieb, s rodinnými príslušníkmi a inými občanmi v komunite.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu