SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Rómovia na SME

Spoznajte svet Rómov cez objektív kamery. Pozrite si najzaujímavejšie dokumenty, filmy a rozhovory.

Rómske deti z Dobšinej vyrábali šperky a bižutériu

Akciu zorganizovali študenti z miestneho gymnázia pre občianske združenie Detstvo deťom, ktoré založili mediálne známe učiteľky z Dobšinej Eleonóra Liptáková a Erika Polgáriová.

DOBŠINÁ. Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov sa v Dobšinej uskutočnili vo štvrtok tvorivé dielne pre miestne rómske deti.

Akciu zorganizovali študenti z miestneho gymnázia pre občianske združenie Detstvo deťom a žiakov tamojšej základnej školy. "Máme tu také tvorivé dielne, vyrábame náramky, náušnice, náhrdelníky, máme tu aj modelovaciu hmotu, z ktorej vytvárame rôzne prívesky a ešte vyrábame mozaiky z plastu, ktoré sa budú zažehľovať.

Okrem toho vyrábame mydielka, všetky tieto veci si môžu deti vziať so sebou, prípadne to potom neskôr využijeme v našom centre," uviedla pre TASR jedna z učiteliek, ktoré založili OZ Detstvo deťom, Eleonóra Liptáková.

Spolu so svojou kolegyňou Erikou Polgáriovou napísali pred dvomi rokmi list ministrovi školstva Dušanovi Čaplovičovi o problémoch pri vzdelávaní segregovaných rómskych žiakov. Ani po veľkom ohlase verejnosti im štát nepomohol. Učiteľky preto v novembri otvorili vlastné rodičovské centrum. Na tvorivých dielňach v Dome kultúry v Dobšinej zúčastnilo približne dvadsať Rómov.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu