SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Sýrsky podnikateľ: Slovensko je pre mňa stabilnejšou a civilizovanejšou krajinou

„Naposledy som bol v Sýrii v roku 2010. A potom vznikla tá nešťastná vojna...,“ hovorí 69-ročný podnikateľ pôvodom zo Sýrie Nabil Trabelssie, ktorý býva v Považskej Bystrici.

„Naposledy som bol v Sýrii v roku 2010. A potom vznikla tá nešťastná vojna...," hovorí 69-ročný podnikateľ pôvodom zo Sýrie Nabil Trabelssie, ktorý býva v Považskej Bystrici. Na Slovensku žije už takmer 40 rokov, no konflikt v rodnej krajine ho trápi. Svoje rozhodnutie vrátiť sa do priemyselne sa rozvíjajúceho mesta na Považí však neľutuje. Tvrdí, že si vybral stabilnejšiu a civilizovanejšiu krajinu. Viac o jeho láske k basketbalu a kaviarenskej tradícií si môžete pozrieť vo videu.

Video z dielne študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 19. vydanie edície cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a podpore od spoločnosti Orange Slovensko a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia 2013 špecializovaná na Bratislavu je dostupná online na týchto stránkach.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu