SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Sýrsky podnikateľ: Slovensko je pre mňa stabilnejšou a civilizovanejšou krajinou

„Naposledy som bol v Sýrii v roku 2010. A potom vznikla tá nešťastná vojna...,“ hovorí 69-ročný podnikateľ pôvodom zo Sýrie Nabil Trabelssie, ktorý býva v Považskej Bystrici.

„Naposledy som bol v Sýrii v roku 2010. A potom vznikla tá nešťastná vojna...," hovorí 69-ročný podnikateľ pôvodom zo Sýrie Nabil Trabelssie, ktorý býva v Považskej Bystrici. Na Slovensku žije už takmer 40 rokov, no konflikt v rodnej krajine ho trápi. Svoje rozhodnutie vrátiť sa do priemyselne sa rozvíjajúceho mesta na Považí však neľutuje. Tvrdí, že si vybral stabilnejšiu a civilizovanejšiu krajinu. Viac o jeho láske k basketbalu a kaviarenskej tradícií si môžete pozrieť vo videu.

Video z dielne študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 19. vydanie edície cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a podpore od spoločnosti Orange Slovensko a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia 2013 špecializovaná na Bratislavu je dostupná online na týchto stránkach.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu