SME
Streda, 31. máj, 2023 | Meniny má Petronela, Petrana

Priaznivci CrossFitu zorganizovali medzinárodnú súťaž.

Slovensko bolo počas uplynulého víkendu prvý krát hostiteľom medzinárodného CrossFit podujatia Central Europe Throwdown.

CrossFit ako šport je špecifický svojím kondičným programom, ktorý kombinuje rôzne tréningové metódy a náradie. V poslednom čase si získava čoraz viac priaznivcov, dôkazom čoho bolo viac ako 1 000 predaných vstupeniek do športovej haly Elán. Kvalifikácia na toto podujatie prebiehala v prvej polovici decembra v oficiálnych CrossFit telocvičniach, kde bolo vybraných 50 mužov a 30 žien s najlepšou kondíciou do finále. Celkovo sa súťažilo o 5 000 eur.

Víťazmi sa stali Lacee Kovács z Maďarska a Kathrin Elias z Rakúska. „V Bratislave na Central Europe Throwdown sme privítali najlepších CrossFiterov z Poľska, Maďarska, Česka, Rakúska, ale aj zo Škandinávie. Ako organizátori sme chceli ukázať, že slovenský CrossFit a táto súťaž je na európskej úrovni," hovorí Jindro Tovaryš, jednotka CrossFitu na Slovensku. Organizátormi eventu sú Power Gears, BodyWorld, CrossFit Pressburg a CrossFit Bratislava, v spolupráci s poprednou športovou značkou Reebok, ktorá je svetovým sponzorom CrossFitu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu