SME
Sobota, 25. marec, 2023 | Meniny má Marián

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Američan žijúci na Slovensku: Treba vidieť viac ako Bratislavu

„V Kalifornii mi chýbali bryndzové halušky, tak som sa snažil si ich urobiť sám, ale bola to pohroma,“ priznal Američan Mark Christensen, ktorý zaujal mnohých Slovákov svojimi pesničkami v slovenčine.

„V Kalifornii mi chýbali bryndzové halušky, tak som sa snažil si ich urobiť sám, alebola to pohroma," priznal Američan Mark Christensen (učiteľ angličtiny). Mnohých Slovákov si získal tým, že naspieval piesne v ich rodnom jazyku. Slovensko ho ohúrilo natoľko, že je pevne rozhodnutý tu v budúcnosti žiť a pracovať. Turistom odporúča vidieť viac ako Bratislavu, navštíviť hrady a najmä, komunikovať s miestnymi ľuďmi. „Je to totiž jediná cesta ako vidieť Slovensko očami tých, ktorí tu žijú."

Video z dielne študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 19. vydanie edície cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a podpore od spoločnosti Orange Slovensko a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia 2013 špecializovaná na Bratislavu je dostupná online na týchto stránkach.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu