SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Juhoafričan na Slovensku: halušky má rád, chýba mu však kvalitné mäso

"Slovensko je oveľa farebnejšie a slobodnejšie, ako som si pôvodne myslel," hovorí Yves Rouche, hotelový konzultant a manažér golfového klubu z Juhoafrickej republiky.

"Keď som sem prišiel, bol som veľmi milo prekvapený," hovorí Yves Rouche, hotelový konzultant a manažér golfového klubu z Juhoafrickej republiky, ktorý prišiel na Slovensko pred viac než piatimi rokmi za svojou priateľkou.

Po štúdiu vo Francúzsku a živote v rôznych krajinách po celom svete sa rozhodol usadiť v Košiciach. Slovensko bolo podľa neho oveľa farebnejšie a slobodnejšie, ako si pôvodne myslel. "Táto krajina je naozaj veľmi pekná, sú tu krásne ženy - určite jedna z najvyšších koncentrácií krásnych dám,"

Video z dielne študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 19. vydanie edície cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a podpore od spoločnosti Orange Slovensko a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia 2013 špecializovaná na Bratislavu je dostupná online na týchto stránkach.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu