SME
Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Ples v opere dal tradícii nový rozmer

Už po štrnásty raz sa v priestoroch Historickej budovy SND konal dobročinný Ples v opere, nad ktorým prevzalo záštitu hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava. Tristo párov hostí tvorili osobnosti z oblasti hospodárskeho života, vedy, kultúry a športu.

Tristo párov hostí tvorili osobnosti z oblasti hospodárskeho života, vedy, kultúry a športu. Pozvanie prijali napríklad Branislav Sitár, s ktorým sa spája pôsobenie v CERNe, Jaromír Pastorek, predseda SAV a po prvýkrát bol na plese hokejista Zdeno Cíger, Jaroslav Fabián, svetovo uznávaný fyzik, ktorý pôsobí na Univerzite v Regensburgu či doc. MUDr. Eliška Kubíková, prodekanka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského. Nechýbali ani zástupcovia perinatologických centier, ktorým je určený výťažok tohtoročného Plesu v opere.

Už teraz je isté, že suma určená na zlepšenie starostlivosti o predčasne narodené deti presiahne 200 000 eur. To, že tradícia môže získať novú podobu, ktorá zaujme, ukázal už na začiatku úvodný ceremoniál. Jeho režisér Ján Ďurovčík preňho vybral to najlepšie z opery La Traviata, ktorej árie odzneli v podaní sopranistky Ľubice Vargicovej a tenoristu Miroslava Dvorského. Hudobnú dramaturgiu pripravil Matej Drlička a pod vedením dirigenta Petra Valentoviča zneli tóny v podaní Orchestru Viva. Ani tentoraz nechýbala hudobná hviezda plesu, ktorou bola americká speváčka Suzanne Vega.

viac sa dozviete aj na : www.plesvopere.sk

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu