SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Turisti chcú vidieť miesta, za ktoré sa hanbíme

„Slováci sú ako kokosový orech. Ľudia sú najskôr tichí a na verejnosti rezervovaní. Ale ak sa dostanete do vnútra toho obalu, máte priateľa na celý život,“ hovorí o skúsenosti so Slovákmi Gavin Shoebridge, redaktor rádia Slovakia International.

Slováci sú ako kokosový orech. Ľudia sú najskôr tichí a na verejnosti rezervovaní. Ale ak sa dostanete do vnútra toho obalu, máte priateľa na celý život," hovorí o skúsenosti so Slovákmi Gavin Shoebridge, redaktor rádia Slovakia International. Slovenská manželka priviedla tohto Novozélanďana do Bratislavy, kde známym rád ukazuje miesta, ktoré by domáci radšej skryli. Ako sám tvrdí: „Na Slovensku sa nemôžeš nudiť."

Video z dielne študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 19. vydanie edície cestovateľa Spectacular Slovakia , sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a podpore od spoločnosti Orange Slovensko a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia 2013 špecializovaná na Bratislavu je dostupná online na týchto stránkach stránkach.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu