SME
Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Spectacular Slovakia

Videá a reportáže mladých novinárov pre cestovateľa Spectacular Slovakia, sprievodcu v
angličtine, ktorý každý rok vydáva týždenník The Slovak Spectator.

Turisti chcú vidieť miesta, za ktoré sa hanbíme

„Slováci sú ako kokosový orech. Ľudia sú najskôr tichí a na verejnosti rezervovaní. Ale ak sa dostanete do vnútra toho obalu, máte priateľa na celý život,“ hovorí o skúsenosti so Slovákmi Gavin Shoebridge, redaktor rádia Slovakia International.

Slováci sú ako kokosový orech. Ľudia sú najskôr tichí a na verejnosti rezervovaní. Ale ak sa dostanete do vnútra toho obalu, máte priateľa na celý život," hovorí o skúsenosti so Slovákmi Gavin Shoebridge, redaktor rádia Slovakia International. Slovenská manželka priviedla tohto Novozélanďana do Bratislavy, kde známym rád ukazuje miesta, ktoré by domáci radšej skryli. Ako sám tvrdí: „Na Slovensku sa nemôžeš nudiť."

Video z dielne študentov žurnalistiky, ktorí objavujú Slovensko pre 19. vydanie edície cestovateľa Spectacular Slovakia , sprievodcu vydávaného anglickým týždenníkom The Slovak Spectator.

Projekt bol realizovaný aj vďaka spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, tv.sme a podpore od spoločnosti Orange Slovensko a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Edícia cestovateľa Spectacular Slovakia 2013 špecializovaná na Bratislavu je dostupná online na týchto stránkach stránkach.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá